حوالہ ارزی سوئیفت چیست؟ /(SWIFT)

حوالہ ارزی سوئیفت چیست؟ قیمت وشرایط حواله سوئیفت چیست

حوالہ ارزی سوئیفت  ( SWIFT) چیست؟ 

سوئیفت مخفف Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication است و یک سازمان بین‌المللی غیرانتفاعی است که برای تسهیل ارسال و دریافت پیام ها و تبادل اطلاعات مالی بین بانک های جهانی استفاده می شود. SWIFT از طریق شبکه امن و استاندارد خود، پلتفرمی را فراهم می کند که به بانک ها و مؤسسه های  مالی مثل مونارک  امکان می دهد برای انتقال سریع و امن پیام ها و دستورات مالی استفاده کنند.

حواله ارزی . انتقال پول . سوئیفت

سوئیفت: انتقال پول به سراسر جهان با کمترین هزینه و سرعت بالا

سوئیفت  یک سازمان غیرانتفاعی است که در سال 1973تاسیس شد ودر حال حاضر تعداد   9700 بانک  و موسسه مالی و 209 کشور جهان عضو دارد. هدف از سوئیفت، استانداردسازی ارتباطات بین بانکی در سطح بین‌المللی مالی بود. سیستم سوئیفت برای ارسال و دریافت پیام‌های ارزی بین بانک‌های سراسر جهان می باشد .

این سیستم از یک شبکه امن و مطمئن برای انتقال اطلاعات مالی استفاده می‌کند و به همین دلیل، محبوب‌ترین روش برای انجام حواله‌های بین‌المللی است.  در ایران ، تمام بانک‌ها از طریق خطوط اجاره‌ای یا ماهواره‌ای به یک مرکز به نام SAP در بانک مرکزی متصل هستند.

پیام‌های ارزی از طریق این مرکز به بانک‌های مقصد در سراسر جهان ارسال می‌شوند.  با توجه به تحریم‌های بین‌المللی ایران، بانک‌های ایرانی در شبکه سوئیفت تحریم شده‌اند.

این امر باعث شده است که حوله سوئیفت از ایران با چالش‌هایی که ممکن است ایجاد شود. شرکت بین‌المللی مونارک ، با سالها سابقه فعالیت در حوزه پرداخت‌های بین‌المللی، آماده است تا کلیه حواله‌های  ارزی شما را به هر دانشگاه و کشوری به صورت سوئیفت انتقال دهد.

مونارک با استفاده از تجربه و دانش تیمی مجرب و حرفه ای خود و داشتن حساب بانکی فعال در کانادا و کارگزارانی در سایر کشورهای جهان  پروسه ارسال حواله سوئیفت را برای شما آسان و مطمئن می کند.
مونارک ، خدمات زیر را در زمینه حواله سوئیفت ارائه می دهد:
ارسال حواله سوئیفت به هر دانشگاه و کشوری  .  پشتیبانی 24 ساعته  .  کارمزد رقابتی .  امنیت

برای اطمینان و کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش، با منارک تماس بگیرید.

پرسش های متداول

حواله سوئیفت در چه مواردی مناسب می باشد و توصیه می شود ؟ 

در صورتی که امکان انتقال حواله به صورت داخلی در کشور مورد نظر نباشد می بایستی حواله به شکل سوئیفت انجام شود البته توصیه ما این است به عنوان مثال اگر قصد ارسال حواله به دانشگاه های اتحادیه اروپا رو دارید حواله خود را به شکل سپا انتقال دهید

در این روش میزان کارمزد به نسبت سوئیفت بسیار کمتر می باشد و در بعضی مواقع هزینه کارمزد نصف می باشد.


 حواله سوئیفت از مبداء کدام کشور انجام می شود ؟

شرکت مونارک، با توجه به داشتن مجوز سازمان فینتراک و حساب بانکی فعال در کانادا و ارتباط با کارگزارانش در کشورهای مختلف  جهان حواله‌های سوئیفت خود را در تمام نقاط جهان به آسانی وبا امنیت کامل انجام می‌دهد.

حواله سوئیفت به کدام کشور می توان انجام داد ؟

اغلب بانک های جهان به شبکه سوئیفت متصل می باشند و محدودیتی جهت ارسال حواله به کشورهای مختلف نمی باشد.
با چه ارزهایی میتوان حواله بانکی سوئیفت به دانشگاه انجام داد ؟

در حال حاضر کمپانی مونارک  ارسال حواله با ارز های دلار آمریکا, کانادا و یورو را می تواند انجام دهید.

حواله ارزی . انتقال پول . سویئفت
برای ارسال حواله یورو به دانشگاه های اروپا سریع ترین و ارزان ترین راه چیست ؟

اگر قصد انتقال حواله بانکی به دانشگاه های اتحادیه اروپا رو دارید و مبلغ درخواستی حواله یورو می باشد می توانید ثبت درخواست حواله به روش سپا ( SEPA ) را در منوی خدمات حوالجات بانکی ( ارسال حواله به اروپا ) ثبت نمایید . شبکه پرداخت سپا مختص کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد و به نسبت سوئیفت بسیار کم هزینه تر و پول سریع تر به حساب مقصد واریز می شود.

 طی چه بازه زمانی حواله انجام میشود و چقدر طول می کشد تا حواله به حساب دانشگاه یا مدرسه واریز شود ؟

اصولا حواله های سوئیفت طی 3 روز کاری انجام می شود و پس از انجام حواله رسید سوئیفت نیز برای درخواست کننده حواله ارسال خواهد شد . اصولا زمان واریز به حساب دانشگاه و مدرسه نیز 3 روز می باشد و پس از انجام حواله همان روز به حساب مقصد واریز میشود .

کردیت کارت .حواله ارزی .  انتقال پول
پس از انجام سفارش آیا رسید بانکی برای درخواست کننده حواله ارسال می شود ؟

بله قطعا پس از انجام سفارش طی بازه کاری تصویر سوئیفت حواله  برای درخواست کننده حواله ارسال خواهد شد.


امکان درج شماره رفرنس آیدی یا شماره دانشجویی در توضیحات حواله وجود دارد ؟

بله قطعا می بایستی شماره رفرنس آیدی یا دانشجویی در قسمت توضیحات حواله ( Payment of Details ) زده شود تا حسابداری دانشگاه یا مدرسه با توجه به حجم تراکنش های زیاد بتواند حواله شما را براساس رفرنس تعریف شده پیدا کند و آن را مورد قبول قرار دهد.

برای ارسال حواله دلار کانادا به دانشگاه های کانادا سریع ترین و ارزان ترین راه چیست ؟ 

انتقال پول و حواله ارزی به کانادا به دو روش منشاء داخلی ( واریز از داخل کانادا ) و منشاء خارجی ( واریز از خارج از کانادا ) به شکل سوئیفت انجام میشود و پیشنهاد می شود

در شرایطی که امکان پذیر باشد حواله خود را به صورت داخلی انجام دهید چون با توجه به سوئیفت هزینه کمتری دارد و در زمان کوتاه تری پول به حساب واریز می شود اما در مواقعی خاص امکان واریز از داخل کانادا وجود ندارد که در این صورت تنها گزینه حواله سوئیفت می باشد.

سوئیفت چیست / قیمت وشرایط حواله ارزی سوئیفت وانواع حواله ارزی چیست؟

 برای ارسال حواله بانکی سوئیفت به چه اطلاعاتی از حساب مقصد نیاز است ؟

برای اینکه بتوانید به حساب دانشگاه یا مدرسه پول حواله کنید ضروری می باشد اطلاعات ( شماره حساب , نام حساب , کد سوئیفت ) را داشته باشید.


در صورت صادر نشدن ویزا امکان کنسلی پرداخت و برگشت پول به حساب مبداء وجود دارد ؟

خیلی از مواقع پیش میاد که حواله زده شده است اما به هر دلیلی ویزا برای آن دانشجو صادر نشده است و عملا مهاجرت به آن کشور برای تحصیل کنسل شده است لذا در صورتی که دانشگاه بخواهد مبلغ را برگشت بزند با توجه به دارا بودن حساب بانکی فعال در کانادا دانشگاه وجه را به حساب بانکی کمپانی مونارک واریز و کمپانی مونارک به راحتی وجه مذکور را عودت خواهد داد


- آیا مبلغ حواله ارسال شده عینا همان مبلغ به حساب مقصد واریز میشود ؟

خیر حواله ارسالی به صورت SHA زده میشود یعنی فقط کارمزد بانک مبداء به بانک پرداخت شده است و در سیستم سوئیفت بانک واسط با توجه به رقم حواله مبلغی به عنوان  کارمزد کسر می کند و مبلغ واریز شده به حساب مقصد با کسر کارمزد صورت گرفته است

لذا در صورتی که بخواهید حواله عینا همان مبلغ به حساب واریز شود لازم می باشد کمی به مبلغ حواله اضافه کنید یا اینکه در صورت امکان اگر امکانش باشد حواله به صورت OUR توسط کمپانی مونارک انجام میشود که در این صورت کارمزد بانک واسط نیز در مبداء محاسبه و پرداخت می شود تا مبلغ حواله به صورت نت به حساب واریز شود.

کمپانی مونارک  آماده پاسخگویی به سوالات شما در تمام زمانها می باشد و در صورتی که نیاز مند به  راهنمایی و مشاوره برای ارسال حواله هستید میتوانید با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید تا صمیمانه شما را راهنمایی نمایند.

منابع :

1.   https://en.wikipedia.org/wiki/SWIFT

2.   https://www.investopedia.com/terms/s/swift.asp

 

 

شرکت طراحی سایت : ره وب

تماس با کارشناسان فروش